29.03.2018 | Lineární moduly HIWIN řady KK dodávané ve dvou variantách přesnosti výrazně rozšiřují možnosti aplikací

Lineární moduly HIWIN řady KK dodávané ve dvou variantách přesnosti výrazně rozšiřují možnosti aplikací

Kompaktní polohovací moduly KK mají kuličkové šrouby integrované přímo do těla modulu a vynikající parametry dynamické i statické únosnosti

Více variant v nabídce přináší větší možnost volby a snazší nalezení optimálního řešení pro danou aplikaci. Lineární moduly KK jsou dodávány ve dvou provedeních přesnosti a široké škále rozměrů. U přesnosti třídy P jsou používány broušené kuličkové šrouby dosahující opakovatelnosti polohování ±0,003 mm a u třídy C válcované šrouby dosahující opakovatelnosti polohování ±0,01mm. Moduly KK jsou univerzálně použitelné a jsou vhodné jako stavebně ucelený modul pro různé druhy polohování.

Lineární moduly KK jsou kompaktní moduly s kuličkovými šrouby a přírubou motoru. Pro jednotlivé varianty motorů se ke každé velikosti dodávají mezipříruby v individualizovaných provedeních.  Matice v modulech jsou vždy předepnuté a nevykazují žádnou axiální vůli. Dle charakteru pracovního prostředí lze zvolit provedení modulu s krytováním. Moduly KK dosahují vynikajících hodnot parametrů statické i dynamické únosnosti. V případě top modelu KK13025 hodnoty dynamické únosnosti v provedení přesnosti C dosahují 7052 N, v případě přesnosti P dokonce 7897 N a hodnoty statické únosnosti pak 14 352 N respektive 15 931 N.  

„Zákazníci v případě našich lineárních modulů KK oceňují zejména kompaktní rozměry, různé možnosti vybavení, příznivé pořizovací náklady a velkou škálu rozměrů, od miniaturních až po robustní jednotky,“ doplňuje produktovou informaci Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „Díky dvěma variantám dodávané přesnosti mohou být moduly použity například v přesných měřicích aplikacích a na druhé straně v pomocných posuvech jednoúčelových strojů. Různé varianty krytování umožňují moduly použít i v prašných prostředích.“

Díky své kompaktnosti, štíhlé stavbě a nízké hmotnosti jsou moduly KK používány všude tam, kde jsou problémy s místem, a kde je potřeba použít lehkou kompaktní osu. S ohledem na vnější podmínky aplikace je možno dodávat KK moduly s krycími měchy nebo plechovými kryty.

Zpět

 
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. zjistit více