19.02.2018 | HIWIN oznámil růst obratu a chystá nové produkty

HIWIN oznámil růst obratu a chystá nové produkty

Brněnská společnost HIWIN s.r.o. dosáhla v roce 2017 celkového obratu ve výši 332 milionů korun, což je meziroční nárůst o 16 procent.

Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2017. Celkový obrat ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 16,1 % a dosáhl částky převyšující 332 milionů korun. Zisk společnosti vzrostl o 16,5 %. Na celkových tržbách společnosti se významně podílí i export, a to ve výši 26 %. HIWIN vyváží své produkty zejména do zemí východní a jižní Evropy. V uplynulém roce vznikla v brněnské centrále společnosti také čtyři nová pracovní místa.

 „Nejprodávanější produktovou skupinou z naší nabídky v roce 2017 bylo lineární vedení s podílem na tržbách 62,4 %, na druhém místě pak byly kuličkové šrouby s podílem 14,6 % a dále aplikace na bázi lineárních motorů s podílem 11,6 %,“ komentuje ekonomické výsledky Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „V roce 2018 se zaměříme především na polohovací víceosé systémy a lineární moduly KK. Představíme také nové válcované šrouby a roboty HIWIN nové generace.“

Zpět

 
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. zjistit více